18 Ekim 2010 Pazartesi

Kendi Fırkateynimizi de Yapıyoruz

Türk Deniz Kuvvetleri'nin Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile yürüttüğü TF-2000 Projesi kapsamında, milli imkanlarla 4 adet fırkateyn inşa edilecek.

Hava savunmasını, karada konuşlu sistemler ve havadan sağlayan Türkiye, yakın bir gelecekte bu yeteneklerine denizleri de ekleyecek. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığınca yürütülen TF-2000 Projesi kapsamında Türkiye, 4 hava savunma harbi fırkateyni inşa edecek.

Hedef, hava savunmasını açık denizler dahil tüm denizlerde sağlayabilecek gemilere sahip olmak.Hava Savunma Harbi Fırkateyni, Türkiye’nin Milli Güvenlik Politikaları doğrultusunda hayata geçiriliyor.Fırkateynler, tüm harekat alanlarında hava üstünlüğünün kazanılmasına yönelik olarak, hava sahasının uzaktan kontrolüne ve bölgesel hava savunmasına katkı sağlayacak.

MİLGEM Projesi ile milli imkanlarla korvet üretmeyi başaran Türkiye, böylece yakın bir gelecekte fırkateyn inşa edebilen dünyadaki birkaç ülkeden biri konumuna gelecek.

http://www.trt.net.tr/Haber/HaberDetay.aspx?HaberKodu=98895932-aedf-4860-b118-796055c5f7d2

Yukarıdaki haberde yer alan TF-2000 üzerine amaçlı fikri çalışma grafiğimi haberde kullanna Sayın TRT Savunma Muhabiri Teoman Korkmaz'a teşekkür eder, nacizane saygılarımı sunarım.

Milgem, TF-100 ve TF-2000 üzerine çizimlerim aşağıda bulunmaktadır.
http://turkishnavyshipbucket.blogspot.com/search/label/TF-2000

Hiç yorum yok: